Blu Studio G2 HD |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Dec 30, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $63.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Energy X Plus 2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Dec 21, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $105.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio Max |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 30, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $117.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio G Max |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 30, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2300 mAh |
| Display | 5.2-inch |
| Price | $95.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio J5 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2300 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $69.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Advance 4.0 M |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $53.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Dash XL |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $69.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Dash G |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $69.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo 6 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 4GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $159.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio G Plus HD |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $85.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Life Max |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 20, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 3700 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $127.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio XL2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Sep 21, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 4900 mAh |
| Display | 6.0-inch |
| Price | $146.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Life One X2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Sep 21, 2016 |
| Memory | 2/4 GB RAM |
| Battery | 3150 mAh |
| Display | 5.2-inch |
| Price | $123.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo 5R |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Sep 21, 2016 |
| Memory | 3GB RAM |
| Battery | 3150 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $168.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Pure XR |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 4GB RAM |
| Battery | 3000 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $215.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio G HD LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2200 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $102.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio C 8 plus 8 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 3000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $90.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio C 8 plus 8 LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 3000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $96.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Diamond M |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 2200 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $79.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Neo X LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Aug 31, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $90.00 |
| Full Specs Compare | |