Blu R2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jul 30, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.2-inch |
| Price | $99.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Tank Xtreme Pro |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jul 30, 2017 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 4300 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $78.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio J2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jul 30, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $76.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Advance 4.0 L3 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jul 07, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $94.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo XL2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jul 01, 2017 |
| Memory | 3GB RAM |
| Battery | 3150 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $159.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio J1 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jun 30, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 1350 mAh |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $96.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Grand X LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jun 30, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2400 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $72.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio Mega |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jun 30, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 6.0-inch |
| Price | $101.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu R1 Plus |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Apr 30, 2017 |
| Memory | 2/3 GB RAM |
| Battery | 4000 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $157.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio Selfie LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Mar 30, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $76.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu R2 Plus |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 11, 2017 |
| Memory | 3GB RAM |
| Battery | 3000 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $69.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Life One X2 Mini |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 30, 2017 |
| Memory | 4GB RAM |
| Battery | 3000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $182.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Dash L3 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 30, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 1400 mAh |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $64.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo 5 Mini |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 1500 mAh |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $59.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Grand Max |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2200 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $54.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Grand Energy |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 4000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $86.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Grand M |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $70.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Grand X |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $64.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Tank Xtreme 5.0 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $86.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Tank Xtreme 4.0 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2017 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $80.00 |
| Full Specs Compare | |