Blu Dash X Plus LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Mar 30, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2750 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $147.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio 5.5 HD |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Mar 28, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $136.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio G2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Mar 08, 2016 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 2200 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $68.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Energy X 2 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 28, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 4000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $155.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Neo X Plus |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 28, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $133.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio C HD |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 22, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $100.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio One Plus |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 20, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 3200 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $200.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio One |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 20, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 2450 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $178.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio M HD |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Feb 02, 2016 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $89.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo XL |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 30, 2016 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 3150 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $131.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Life XL |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 29, 2016 |
| Memory | 1/2GB RAM |
| Battery | 2820 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $142.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo 5 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Jan 01, 2016 |
| Memory | 3GB RAM |
| Battery | |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $262.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Life One X 2016 |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Dec 15, 2015 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 2900 mAh |
| Display | 5.2-inch |
| Price | $220.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio G Plus |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2015 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2800 mAh |
| Display | 5.5-inch |
| Price | $159.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu BLU Dash X LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2015 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 2500 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $138.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Energy X |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 21, 2015 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 4000 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $127.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Vivo Air LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 20, 2015 |
| Memory | 2GB RAM |
| Battery | 2050 mAh |
| Display | 4.8-inch |
| Price | $191.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Pure XL |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Nov 05, 2015 |
| Memory | 3GB RAM |
| Battery | 3500 mAh |
| Display | 6.0-inch |
| Price | $329.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Studio 7.0 LTE |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Oct 30, 2015 |
| Memory | 1GB RAM |
| Battery | 3700 mAh |
| Display | 5.0-inch |
| Price | $154.00 |
| Full Specs Compare | |
Blu Dash L |
|
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Release on | Oct 30, 2015 |
| Memory | 512MB RAM |
| Battery | 1450 mAh |
| Display | 4.0-inch |
| Price | $110.00 |
| Full Specs Compare | |