Huawei MatePad Pro Max |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | May 07, 2026 |
| Memory | 12GB RAM |
| Battery | 9760 mAh or 10400 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $1,346.00 |
| Full Specs Compare | |
Apple iPad Air 13 (2025) |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | Mar 12, 2025 |
| Memory | 8GB RAM |
| Battery | 9705 mAh (36.59 Wh) |
| Display | 13.0-inch |
| Price | $988.00 |
| Full Specs Compare | |