Vivo iQOO Pad6 Pro |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | May 20, 2026 |
| Memory | 8-16GB RAM |
| Battery | 13000 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $632.00 |
| Full Specs Compare | |
Huawei MatePad Pro Max |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | May 07, 2026 |
| Memory | 12GB RAM |
| Battery | 9760 mAh or 10400 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $1,346.00 |
| Full Specs Compare | |
Oneplus Pad 4 |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | Apr 30, 2026 |
| Memory | 8/12GB RAM |
| Battery | 13380 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $690.00 |
| Full Specs Compare | |
Vivo Pad6 Pro |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | Apr 03, 2026 |
| Memory | 8-16GB RAM |
| Battery | 13000 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $656.00 |
| Full Specs Compare | |
Oneplus Pad 2 Pro |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | May 20, 2025 |
| Memory | 8-16GB RAM |
| Battery | 12140 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $456.00 |
| Full Specs Compare | |
Oppo Pad 4 Pro |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | Apr 10, 2025 |
| Memory | 8-16GB RAM |
| Battery | 12140 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $432.00 |
| Full Specs Compare | |
Huawei MatePad Pro 13.2 |
|
|---|---|
| Status | Available |
| Released | Sep 26, 2023 |
| Memory | 12/16GB RAM |
| Battery | 10100 mAh |
| Display | 13.2-inch |
| Price | $724.00 |
| Full Specs Compare | |